Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності.
ua

Інтер'єр в стилі Ренесанс

Стиль Ренесанс прийшов на зміну готичному стилю і зберігав свою актуальність протягом трьох століть. Релігійна тематика змінилася поверненням до принципів і формам античного мистецтва. Головний принцип цього стилю полягає в цілісності і гармонійності композиції, всі елементи інтер'єру розташовуються впорядковано, з дотриманням рівноваги і симетрії.

Композиція приміщень

Ренесанс відноситься до класичних стилів, тому композиція приміщень будується за принципами симетрії. Розміщення всіх елементів інтер'єру продумується дуже ретельно. У кожній кімнаті визначається композиційний центр, по обидва боки від якого, дзеркально відбиваючи один одного, розташовуються предмети меблів і декору. Що дозволяє гармонійно зв'язати між собою всі елементи інтер'єру в єдиний ансамбль. У вітальні композиційним центром, найчастіше, є камін, в спальні - ліжко, в кухні - плита або стіл зі стільцями. Для створення інтер'єру в стилі Ренесанс необхідно просторе приміщення з високими стелями і великими вікнами. Кімнати повинні бути наповнені повітрям і світлом.

Оздоблення приміщень

Для оздоблення приміщень в даній естетиці використовуються дорогі натуральні оздоблювальні матеріали. Стіни ділять на окремі панелі і прикрашають фресками. Для оздоблення стін використовується мармур, натуральний камінь або піщаник. Також для декорування застосовують фактурну штукатурку, різьблені панелі з деревини цінних порід, оксамит, парчу. Урочистості інтер'єру додасть стелю. Він повинен бути склепінною або кесонним, з ліпниною або розписом. Форма кессонов може бути найрізноманітнішою: прямокутної, квадратної, багатокутної і навіть круглої. Для розпису характерні античні рослинні мотиви і зображення міфологічних фігур. В обробці підлоги використовується мармур, натуральний камінь або паркет з деревини цінних порід. Щоб зробити інтер'єр м'якше і затишніше, на підлогу можна постелити великий килим з натуральної вовни зі східним орнаментом.

Меблі

Чудова масивні меблі в дусі античності, з багатою тривимірної різьбленням і інкрустацією, підкреслює велич інтер'єру в стилі Ренесанс. Але предметів обстановки не повинно бути багато. Меблі прикрашається не тільки різьбленням, але і красивою дорогою оббивкою з шовку, парчі або оксамиту. Окрему увагу варто приділити ліжка. Завдяки високому різьбленому узголів'я і балдахіном, цей предмет інтер'єру має по істині величний вигляд.

Освітлення

Великі вікна наповнюють приміщення великою кількістю світла в денний час. В якості освітлювальних приладів використовуються об'ємні ковані або кришталеві люстри, бра і торшери, стилізовані під свічки і канделябри. Завдяки своєму вишуканому виду, вони є справжньою окрасою інтер'єру.

Декоративні елементи і аксесуари

У декорі активно застосовується текстиль з витонченою вишивкою: штори, покривала, декоративні подушки. Як і в оббивці меблів, використовуються тільки дорогі тканини: шовк, оксамит, парча. Вікна прикрашають багатошарові штори з важкого шовку з ламбрекенами, кистями і крученими золотими шнурами. У стінах роблять ніші, в які встановлюють скульптури. Також для декору інтер'єру використовують живописні полотна і дзеркала в розкішних рамах, великі вази, свічники, бронзові статуетки, антикварні годинники, фарфор. Колони, пілястри, одвірок виступають в якості архітектурних прикрас.

Палітра кольорів

Колірна гамма не має будь-яких обмежень. Головне, уникати різких колористичних контрастів. Все будується на гармонійному поєднанні півтонів. Один колір плавно перетікає в інший. Зробити кімнату величної допоможуть пастельні тони. Їх найкраще використовувати в обробці основних поверхонь. Глибокі, насичені кольори (бордовий, смарагдово-зелений) підійдуть для декору, аксесуарів і оббивки меблів. Позолота використовується у всіх видах меблів і декоративних елементах. Вона добре поєднується з будь-яким кольором, збагачує колірну гамму і робить інтер'єр виразним.

Актуальність стилю

Будинок або квартира оформлені в стилі Ренесанс вражають багатством оздоблення та демонструють бездоганний смак власника. Це один з найбільш фінансово затратних стилів інтер'єру. Він підійде консервативним особам, які віддають перевагу класичні рішення екстравагантним експериментів, а також цінителям історії і мистецтва епохи Відродження. Стиль Ренесанс складний у виконанні, тому для його реалізації краще запросити професійного дизайнера.