Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності.
ua

Класифікація основних стилів інтер'єру

У цій статті ми познайомимо Вас з основними напрямками і стилями в дизайні інтер'єрів. Отже, стилі ділять на три основні групи. Це історичні, етнічні та сучасні. Розглянемо їх докладніше.

Історичні стилі інтер'єру

Історичні стилі інтер'єру

Кожен зі стилів цієї групи сформувався в певний історичний період. Саме епоха і задає основні характеристики стилю і формують його елементи. До історичних стилів відносять Ренесанс, рококо, бароко, готика, класицизм, ампір, модерн.

Загальні характеристики:

  • Дотримання рівноваги і симетрії в організації простору.
  • Переважання пастельних тонів. Насичені, глибокі кольори можуть бути тільки в декорі.
  • Використання натуральних оздоблювальних матеріалів (камінь, дерево).
  • Якісні масивні меблі з розкішною текстильною оббивкою.
  • Дорогі декоративні елементи (картини, скульптури, свічники).

Історичні стилі зберігають свою актуальність і донині. Підійде такий інтер'єр консервативним особистостям, що віддають перевагу розкіш і комфорт. Тепер про коротко кожному з них.

Ренесанс

Стиль багатства і розкоші. Основними стилеобразующими елементами виступають якісний текстиль, розкішні меблі з інкрустацією або різьбленням, натуральні оздоблювальні матеріали. Широко використовується ліпнина, настінна і стельова розпис. Інтер'єру в стилі Ренесанс властиво узгоджене і симетричне розташування елементів. У колірній гамі головне уникати контрасту. Все будується на плавній і гармонійній грі півтонів. Детальніше...

Бароко і рококо

Вельми витончені стилі, що вражають пишністю і показною розкішшю. Тут кожен елемент — витвір мистецтва з великою кількістю складного і вигадливого декору. В обробці використовуються тільки дорогі матеріали: оксамит, парча, шовк, мармур, елітні породи деревини. Колірна гамма характеризується грою контрастних кольорів і не має будь-яких обмежень.

Готика

Традиційні елементи готичного інтер'єру — вишукані вітражі, розкішні меблі, старовинні предмети мистецтва. Для декору використовується важкий, щільний текстиль (парча, оксамит, портьєрна тканина). Всі елементи стилю підкреслюють вертикальну спрямованість. У колірній палітрі переважають глибокі, насичені, дорогі кольори.

Класицизм

Елегантний і величний стиль без декоративних надмірностей. Композиція приміщення геометрично правильна, зонується колонами і не перевантажується предметами обстановки. Всі елементи інтер'єру повинні бути дорогими і якісними, але при цьому стриманими. Колірна палітра світла в пастельних тонах. Не допускається використання яскравих кольорів.

Ампір

Урочистий і театральний стиль з великою кількістю військової атрибутики, скульптурних конструкцій і декоративних елементів (колони, пілястри, грифони, сфінкси та інш.). У колірній палітрі переважають червоний, синій, блакитний і білий кольори.

Модерн

В цьому стилі злилися високе мистецтво і функціоналізм. Характерна особливість — відмова від прямих ліній і кутів. Химерно вигнуті, хвилеподібні лінії, продубльовані в меблів та інших елементах декору, створюють дивовижний і гармонійний інтер'єр. Перевага віддається природній колірній палітрі.

Етнічні стилі інтер'єру

Етнічні стилі інтер'єру

В основу стилю покладені традиції оформлення житлового простору тим чи іншим народом. Головну роль у створенні інтер'єру в етнічному стилі грає декор і аксесуари. Найпопулярніші напрямки: скандинавський, японський, китайський, африканський, єгипетський, східний.

Скандинавський стиль

Це лаконічний і затишний інтер'єр. Для нього характерні великі світлі простори, не захаращені меблями і не перевантажені кольором і декором. Проста меблі, затишний текстиль, натуральні оздоблювальні матеріали - основні елементи цього стилю. Колірна гамма: білий, сірий, блакитний, бежевий та інші світлі відтінки. Декором служать рослини і вироби ручної роботи.

Японський стиль

Компактність, ергономічність і функціоналізм — ось що відрізняє інтер'єр в японському стилі. Тут все підпорядковане цим принципам — меблі,оздоблення, декор. Але не дивлячись на мінімалізм і простоту він дуже гармонійний. У колірній палітрі перевага віддається монохромності.

Китайський стиль

Цей стиль не терпить захаращеності. Тут все повинно бути продумано до дрібниць. Відрізняється використанням вишуканих аксесуарів і яскравих кольорів (червоний, жовтий, зелений). Важливою складовою є поліровані меблі в національному стилі з натурального дерева.

Африканський стиль

Дуже яскравий і незвичайний стиль з великою кількістю декоративних елементів і аксесуарів. В обробці приміщень комбінуються різноманітні натуральні матеріали. Особливе місце в створенні африканського інтер'єру грає меблі-масивна і трохи груба, прикрашена по периметру різьбленими орнаментами. У колірній гамі використовуються теплі природні кольори (жовтий, помаранчевий, червоний, зелений, коричневий).

Єгипетський стиль

Розкішний, урочистий і загадковий стиль, з узгодженим і симетричним розташуванням елементів. Меблі, текстиль, предмети декору, оздоблювальні матеріали - все вищої якості. Особливість єгипетського стилю полягає в обов'язковому використанні колон, оригінальних арочних прорізів, Ниш. Скульптурні елементи і меблі покриваються геометричним орнаментом. У колірній палітрі, крім золотого, активно використовуються відтінки коричневого, синій і зелений кольори.

Східний стиль

Незважаючи на казкову пишність, східний інтер'єр не позбавлений витонченості. Це досягається завдяки склепінчастим стелям, аркам, багатій різьбі на меблевих фасадах і вишуканим орнаментальним рішенням в декорі. Яскрава текстильна драпірування стін, килими ручної роботи, барвисті ліхтарі і декоративні подушки роблять стиль насиченим і колоритним.

Сучасні стилі інтер'єру

Сучасні стилі інтер'єру

В сучасних інтер'єрах зовсім не обов'язково наявність розкішних меблів, дорогих оздоблювальних матеріалів або складних скульптурних елементів. У них найбільше цінуються функціональність, технічна оснащеність і ефективне використання простору. До сучасних стилів відносять: хай-тек, лофт, мінімалізм, кантрі, еко-стиль, поп-арт.

Хай-тек

функціональний і високотехнологічний стиль, що не визнає декоративних і колірних надмірностей. Меблі зручні і лаконічні, правильної геометричної форми. Колірна гамма монохромна.

Лофт

Нарочито невимушений інтер'єр. Характерні особливості стилю - голі цегляні або оштукатурені стіни, відкриті комунікації, вільне планування, високі стелі, поєднання вінтажній і ультра сучасних меблів. У колірній палітрі переважають натуральні відтінки і стримані тони.

Мінімалізм

Прямі лінії, гострі кути, багато повітря і світла — основні риси мінімалізму. Цей стиль виключає не функціональні і помітні предмети. Трансформуються, меблі, вбудована техніка, використання пластику і скла позбавляє житловий простір від захаращеності, роблячи стильним і затишним. Основні кольори палітри - білий сірий, блакитний, бежевий.

Кантрі

Дуже затишний і самобутній стиль. Головні особливості стилю — використання тільки натуральних матеріалів, меблі з зістареного дерева, щільний текстиль з квітковим малюнком або кліткою. Важливу роль відіграють аксесуари: картини, фоторамки, вироби ручної роботи, квіти. У колірній палітрі переважають коричневий, зелений і бежевий кольори.

Еко-стиль

Природний і екологічний стиль, що оспівує гармонію і красу природи. Основні принципи-натуральні матеріали в меблях і обробці, багато рослин і природних елементів декору. Колірна гамма: зелений, коричневий, оливковий, білий, бежевий.

Поп-арт

Неймовірно яскравий і емоційний стиль. Основні матеріали — пластик, синтетика, скло, хром. Характерні особливості: яскрава футуристична меблі з помітним малюнком, велика кількість незвичайних предметів декору, художні композиції з повторюваних елементів. Колірна палітра максимально яскрава і психоделічна.

У всьому різноманітті інтер'єрних рішень кожен знайде для себе щось цікаве. Головне — в гонитві за оригінальністю і епатажем не забувати про комфорт і затишок.